بهترین راهنمای خرید قفل دوچرخه سبک و زد سرقت را اینجا بخوانید!

خرید قفل دوچرخه

قفل دوچرخه از وسایل ضروری برای هر دوچرخه سوار است. این روزها به دلیل استفاده زیاد از ماشین، تعداد افرادی که از دوچرخه استفاده می‌کنند خیلی کمتر شده و ما دوچرخه سواران کمتری را در خیابان می‌بینیم؛ اما در این بین، هر کسی که از این وسیله استفاده می‌کند و تمام ورزشکاران دوچرخه سوار ما، از قفل دوچرخه استفاده می‌کنند و دوچرخه را با تمام متعلقاتش تهیه می‌کنند. دزدیده شدن دوچرخه اتفاق بسیار بدی است چراکه دوچرخه جزو آن دسته از وسایلی است که به علت هزینه زیاد نمی‌توان به راحتی آن را خرید. پس دارندگان دوچرخه، نمی‌توانند در خیابان آن را رها کنند؛ بنابراین، در این مقاله از سایت آباژور سعی می‌کنیم تا درباره خرید قفل دوچرخه مطالب مهم را به عرض شما عزیزان برسانیم که به راحتی یک قفل ایمن و مطمئن را تهیه نمایید.

قفل دوچرخه

راهنمای خرید قفل دوچرخه

آیا تا به حال از دوچرخه استفاده کرده‌اید؟ آیا تا به حال وسیله‌ای که به شما تعلق داشته ربوده شده است؟ بعضی از وسایل را می‌توان با نگه‌داشتن در کیف، به راحتی از دزدیده شدن نجات داد؛ اما وسایل بزرگ مثل دوچرخه را باید طور دیگری مراقبت کرد. قفل دوچرخه بهترین گزینه برای نگهداری و حفظ دوچرخه برای خودتان است. این وسیله کارا، شامل یک سیم کلفت نسبتاً بلند، قفل و یک کلید است که در دست خود شما می‌ماند. این وسیله در قیمت‌های متنوعی در بازار وجود دارد و به تناسب نوع کارکرد متفاوت است. مثلاً بعضی از آنها سخت‌تر می‌شکنند و سخت‌تر باز می‌شوند که این قفل‌ها حتماً گران‌تر هستند. قفل دوچرخه انواع زیادی دارد که به نام‌های قفل D، قفل زنجیری و قفل کابلی مشهور هستند و هر کدام مزیت‌های خودشان را دارند.

راهنمای خرید قفل دوچرخه

امنیت مسئله مهمی است و هر انسانی برای داشتن آن تلاش می‌کند. اساساً خرید وسایلی که امنیت داشته‌های ما را تأمین می‌کنند، کار بسیار حساسی است و اصلاً نباید ساده انگارانه با آن برخورد کرد. دقیقاً مانند خرید قفل دوچرخه. حتماً باید تلاش کنید که بهترین جنس را با قیمتی که درخور آن است در حد توانتان تهیه کنید و تمام آنچه باید برای خرید قفل دوچرخه بدانید را رعایت کنید. ما سعی می‌کنیم در این بخش، اطلاعات مهمی را درباره خرید این وسیله مهم و کاربردی به شما ارائه دهیم:

  • مطالعه انواع قفل

یکی از مهمترین و ضروری‌ترین وظیفه شما قبل از خریدن قفل، داشتن اطلاعات درباره انواع قفل‌ها و شیوه بسته شدن آن است. شما به عنوان یک دوچرخه سوار تا وقتی به این نکات اشراف نداشته باشید، در هنگام خرید نمی‌توانید انتخاب خوبی داشته باشید. پس به سایت‌های مربوطه مراجعه کنید و درباره انواع قفل‌ها آگاه شوید.

  • دو قفل بخرید

اگر برای شما امکانش وجود دارد توصیه شده دو قفل بخرید. شما با بستن دو عدد قفل می‌توانید شکستن آن را غیرممکن کنید. همچنین از نظر روانی دزد را از باز کردن آن ناامید می‌کنید و او به خاطر زمان بیشتری که باید بگذارد و آن را باز کند، پشیمان خواهد شد.

  • بررسی سطح امنیت

سعی کنید قفلی که می‌خرید، رتبه Sold Secure را داشته باشد. Sold Secure سازمانی است که به صورت مستقل، امنیت این قفل‌ها را آزمایش می‌کند. این اطلاعات یا در کاتالوگش درج شده است یا می‌توانید از فروشنده سؤال بپرسید.

  • وزن قفل

سعی کنید هنگام خرید قفل دوچرخه، به وزن آن هم توجه کنید. اگر قفلی بخرید که خودتان هم از حمل آن عاجزید، کارتان را سخت‌تر خواهد کرد حوصله بیرون بردنش را نخواهید داشت. آن وقت ممکن است غفلت کنید و دوچرخه از دستتان برود.

حتما بخوانید  قوانین خرید یک عینک دوچرخه سواری حرفه‌ای

نکات مهم هنگام خرید قفل دوچرخه

نکات مهم هنگام خرید قفل دوچرخه

هر انسانی بهترین وسیله را برای خودش می‌خواهد. این اتفاق ممکن نیست مگر در این صورت که شما تمام تلاشتان را برای کسب آگاهی از شرایط خرید آن به کار گیرید. البته در کنارش بدانید که دست روی دست بهترین شما زیاد است. پس به آنچه می‌خرید قناعت کرده و به داشتن مدل‌های جدیدتر آن فکر نکنید. در این بخش، هم ما سعی می‌کنیم بهترین راهنمایی را در زمینه خرید این وسیله به شما ارائه دهیم:

  • اولین نکته مهم در این بخش، قیمت قفل است. برعکس موارد دیگر، اینجا توصیه می‌کنیم که اصلاً قفل ارزان قیمت نخرید. افراد زیادی به خاطر اعتماد به قفل‌های ارزان، دوچرخه‌هایشان دزدیده شده است. قیمت ارزان، ارزش ریسک برای خرید این وسیله را ندارد.
  • نکته جالب دیگری که در هر خریدی اعم از این مورد به شما کمک خواهد کرد، آگاهی یافتن از نحوه خرید کردن دوچرخه سواران حرفه‌ای است. بپرسید که به چه نکاتی دقت می‌کنند. این راه بسیار مطمئنی است.
  • هنگام خرید قفل دوچرخه، به دنبال مارک‌های خوب باشید. از بین تمامی برندها، کریپتونیت و ابوس بسیار توصیه شده است. همین حالا بروید در اینترنت درباره این دو مارک و سطح قیمت‌هایشان اطلاعات لازم را به دست بیاورید.

نحوه تشخیص اصل بودن کالا

این را بدانید که تقلبی بودن قفل دوچرخه شما مساوی است با بالا رفتن احتمال دزدیده شدن آن. پس تلاش سخت‌تر و بیشتر شما را می‌طلبد تا قفل دوچرخه اصل را بخرید و برای آگاهی یافتن از نحوه تشخیص، کمی مطالعه کنید. ما در این مقاله سعی می‌کنیم در این مورد به شما اطلاعاتی هرچند جزئی بدهیم:

  • یکی از راه‌های مهم تشخیص قیمت پایین آن است. خواهشا هر زمان قفل دوچرخه ارزان دیدید، به تقلبی بودن آن شک کنید.
  • شکل و نحوه کارکردش را بسنجید. در جنس‌های تقلبی به خاطر کیفیت پایین مواد اولیه، بعد از بررسی کردن، می‌توانید به شل بودن و یا راحت باز شدن آن پی ببرید؛ یعنی مقاومت پایینی دارند.
حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین راکت تنیس المپیک [2024]

در ادامه باید بدانید که ما خواه ناخواه درگیر فضای مجازی و اینترنت شده‌ایم؛ اما گاهی نه تنها بد نیست بلکه به ما در خرید کردن و حفظ زمان کمک می‌کند. شما می‌توانید قفلتان را از سایت‌ها معتبر و به صورت مجازی تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.