راهنمای خرید جذاب بوق دوچرخه را اینجا بخوانید!

خرید بوق دوچرخه

بوق دوچرخه از جمله کاربردی‌ترین وسایل دوچرخه محسوب می‌شود و موقع دوچرخه سواری خیلی جای استفاده دارد. مثلاً اگر هنگام راندن این وسیله، کودکی بی‌هوا جلوی شما بپرد یا ماشینی بیاید یا اینکه فرد پیری آرام آرام بخواهد بدون متوجه شدن حضور شما در خیابان راه برود، فقط با داشتن بوق، می‌توانید او را از حضور خود آگاه کنید. حال که به اهمیت و کاربرد بوق یا زنگ دوچرخه پی برده‌اید ما در این مقاله از سایت آباژور سعی می‌کنیم درباره نحوه خرید آن مفصل با شما صحبت کنیم.

بوق دوچرخه

راهنمای خرید بوق دوچرخه

در دنیای امروز که همه چیز بوی استرس و اضطراب و نگرانی می‌دهد، داشتن ورزش روزانه یکی از نیازهای اساسی انسان‌ها محسوب می‌شود. ورزش به واسطه هورمون‌هایی که در بدن ترشح می‌کند، باعث سرزندگی و شادابی روان و بدن می‌شود. البته باید گفت که هر ورزشی این خاصیت را ندارد و شدت و ضعف فراوانی در این زمینه هست اما دوچرخه سواری دقیقاً همین خاصیت را دارد و به روح و روانتان استراحت می‌دهد. از آنجایی که داشتن وسایل نقلیه نوعی مسئولیت را در قبال شهروندان و مردم در دوچرخه سوار ایجاد می‌کند، بنابراین لازم است وسایلی مثل بوق یا زنگ به دوچرخه نصب شود تا درصد وقوع تصادف برای شخص دیگر یا خودِ دوچرخه سوار را به حداقل برسد. پس بهتر است با خریدن و نصب بوق دوچرخه کاری کنیم تا هم خودمان از دوچرخه سواری لذت ببریم هم آسیب کمتری از جانب ما به دیگران برسد.

راهنمای خرید بوق دوچرخه

خرید لوازم جانبی دوچرخه کار حساسی است و حتماً باید مسائلی را هنگام خرید در نظر گرفت. برای اینکه خریدی مناسب داشته باشید، در ادامه موارد مهمی را خدمتتان ارائه می‌کنیم.

  • کیفیت

برای خریدن بوق دوچرخه حتماً به کیفیت آن توجه کنید. اگر به مدل‌هایی با قیمت‌های گوناگون برخورد کردید، در صورتی که بودجه خوبی دارید، سعی کنید بوق با قیمت کمی بیشتر را انتخاب کنید. البته قیمت‌های غیرمنطقی منظور نظر ما نیست. اگر بوق دوچرخه کیفیت بدی داشته باشد، صدای خوبی از خود درنمی‌آورد و خدایی نکرده با یک تصادف، از بین می‌رود.

  • بوق چندکاره

بعضی از بوق‌ها خاصیت این را دارند که برای موتور هم استفاده شوند و فقط نیاز به یک سیم است تا اتصالات را کامل کند. همچنین بعضی از بوق‌ها دارای چراغ ترمز نیز هستند که به قابلیت‌ها و به تبع آن به قیمت آن نیز افزوده می‌شود. هنگام خرید بررسی کنید که آیا قابلیت‌های اضافه هم دارد یا نه.

  • محکم بودن بدنه

یکی از موارد مهم هنگام خرید این محصول که بسیاری از کاربران را دچار مشکل کرده است، خراب بودن جای باتری و در آمدن باتری بوق دوچرخه است. هنگام خرید، از فروشنده درباره محکم بودن بدنه‌اش اطلاعاتی کسب کنید و اگر اینترنتی خرید می‌کنید در قسمت نظرات، به این نکته توجه کنید.

حتما بخوانید  راهنمای حرفه‌ای خرید انواع میل بارفیکس ایرانی و خارجی

نکات مهم هنگام خرید بوق دوچرخه

نکات مهم هنگام خرید بوق دوچرخه

سعی کنید قبل از خرید، در خصوص محصول مدنظر مطالعه داشته باشید و خودتان را برای چند سال از تعمیر کردن و خرید مجدد آن، بی‌نیاز کنید. در این بخش به نکات کلیدی برای خرید بوق دوچرخه اشاره شده است.

  • بیشتر بوق‌های دوچرخه به صورت مکانیکی کار می‌کنند که به آن زنگ دوچرخه هم میگویند. کار با این زنگ‌ها راحت‌تر است.
  • به کیفیت صدای بوق هم توجه کنید. سعی کنید محصولی را بخرید که نه صدای کمی داشته باشد و نه صدای بلند آزار دهنده‌ای.
  • هنگام خرید این نکته را در نظر داشته باشید که بسته به نوع فرمانی که دارید و کلفتی و نازکی آن، بوق را بخرید که بتوانید به فرمان وصلش کنید.
  • بسته به اینکه بوق را برای دوچرخه کودکتان می‌خواهید یا برای خودتان، صدای بوق باید متفاوت باشد و قابل تنظیم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.