راهنمای خرید کلاه ایمنی دوچرخه تضمینی ارزان

خرید کلاه ایمنی دوچرخه

کلاه ایمنی دوچرخه را بی برو برگرد، هر دوچرخه سواری دارد. آیا برایتان پیش آمده که گذاشتن کلاه را سهل بگیرید و دچار سانحه‌ای شوید؟ آیا پیش آمده که کسی از آشناهایتان را به خاطر نگذاشتن کلاه ایمنی از دست بدهید؟ شاید بسیار ترسناک به نظر برسد اما مرگ و میر به خاطر نپوشیدن کلاه ایمنی بسیار زیاد است. اگر دوست دارید این نوع ورزش‌ها را مثل دوچرخه سواری و موتور سواری انجام دهید، این وسیله کارا و مهم را تهیه کنید. پس وسیله‌ای که جانتان را حفظ می‌کند، حتماً ارزش تلاش بیشتر برای خریدن را دارد. ما در این مقاله از سایت آباژور تلاش می‌کنیم تا بتوانیم موارد مهم خرید را گوشزد کنیم.

کلاه ایمنی دوچرخه

راهنمای خرید کلاه ایمنی دوچرخه

همانطور که تا به حال دریافتید، کلاه ایمنی دوچرخه وسیله­ی ضروری محسوب می‌شود و مهمترین کاربرد آن این است که امنیت شما را تأمین کند. در کنار این کاربرد، می‌تواند در هوای بارانی دوچرخه سوار را از خیس شدن نجات دهد. یا اگر سنگ ریزه‌هایی در جاده هست، به چشم و سرش برخورد نکنند. در مکان‌ها یا شرایطی که دوچرخه ممکن است دیده نشود، وجود کلاه باعث می‌شود که دوچرخه­سوار به چشم آید و خطری اتفاق نیفتد. کلاه دوچرخه انواع مختلفی دارد مانند

 • کلاه ایمنی مخصوص جاده: که به ویژگی‌هایی مثل تهویه مجهز است تا فرد در گرما احساس خفگی نکند.
 • کلاه مخصوص کوهستان: کمی جلوتر از سر شروع می‌شود و از تابش خورشید و زمین خوردن محافظت می‌کند.
 • کلاه مخصوص جاده خاکی: علاوه بر سر، صورت و چانه را هم می‌پوشاند.

همان‌طور که دیدید هرکدامشان فواید ویژه‌ای دارند و می‌توان با دقت و مهارت، یک کدامشان را انتخاب کرد.

راهنمای خرید کلاه ایمنی دوچرخه

کلاه ایمنی دوچرخه بسیار حساس است و تضمین جان شما را می‌کند. پس باید وقت بیشتری برای خرید آن بگذارید و تحقیق بیشتری بکنید. در این بخش از مقاله، سعی داریم مواردی را که برای خرید کلاه ایمنی نیاز است با شما عزیزان مطرح کنیم:

 • مکان دوچرخه سواری

از آنجایی که هرکدام از انواع کلاه‌های ایمنی در مکان‌های متفاوتی کاربرد دارند، بنابراین، باید حتماً بدانید که در کدام جاده می‌خواهید بیشتر اوقات دوچرخه سواری کنید. به همان تناسب ویژگی‌های جاده، کلاه مورد نظرتان را بخرید.

 • آپشن‌های ویژه

برخی از کلاه‌ها ساده هستند و برخی از آنها ویژگی‌های خاصی دارند که اگر از آنها آگاه باشید، می‌توانید هنگام خرید، به تناسب نیازتان آنها را بررسی کنید. مثلاً بعضی از کلاه­ها تهویه دارند یا بعضی از آنها مجهز به چراغ هستند.

 • مقاومت

جنس کلاه باید جوری باشد که مقاوم بوده و بتواند خاصیت محافظت کردن را دارا باشد؛ اما در عین مقاومت و استحکام، نباید وقتی آن را روی سرتان می‌گذارید، آزارتان دهد. پس حتماً در فروشگاه امتحان کنید و بر روی سرتان بگذارید. در غیر این صورت ممکن است تمرکز شما را هنگام دوچرخه سواری به هم بریزد. به یاد داشته باشید کلاه دارای یک بخش بیرونی است که باید محکم باشد و یک بخش درونی که نرم و راحت باشد.

 • اندازه کلاه ایمنی

قبل از خرید کلاه ایمنی، آن را بر روی سرتان امتحان کنید. قاعده‌اش این است که وقتی کلاه را بر سر می‌گذارید، باید دو انگشت از ابرو فاصله داشته باشد. اگر غیر از این باشد، ممکن است بر روی چشمانتان بیفتد و یا برعکس، راحت از سرتان به بیرون پرت شود.

 • نحوه پرو

اگر خانم هستید، بهتر است در زمان خرید موهایتان را همان‌طوری ببندید که می­خواهید هنگام دوچرخه­سواری بسته باشد. با همان استایل به فروشگاه بروید تا متناسب با شرایط خود بهترین خرید را داشته باشید.

حتما بخوانید  راز راهنمای خرید خاص‌ترین کلاه شنا دنیا چیست؟

نکات مهم هنگام خرید کلاه ایمنی دوچرخه

نکات مهم هنگام خرید کلاه ایمنی دوچرخه

اگر به دوچرخه سواری علاقه‌مند هستید، اگر می‌خواهید از تابش نور خورشید، بارش باران، سنگ ریزه‌ها و گرد و غبار حین دوچرخه سواری در امان باشید، پس کلاه ایمنی خوب هم بخرید. سعی کنید به نکاتی که در این بخش خدمتتان خواهیم گفت توجه کنید.

 • هنگام خرید به بند آن توجه ویژه‌ای داشته باشید اگر بند دار نباشد ممکن است از سرتان در بیاید.
 • اندازه بند تنظیم کننده، در مارک‌های مختلفی که می‌خواهید بخرید فرق می‌کند پس امتحان کنید و تنظیمش کنید.
 • سعی کنید کلاهی بخرید که رِگلاژ داشته باشد یعنی بشود فضای داخلی کلاه را تنظیم کرد.
 • به تکنولوژیی به نام MIPS توجه کنید. ماده­ای، به اندازه یک لایه، بین پوسته خارجی و داخلی کلاه است که هنگام خطر، دور آن می­چرخد.
 • اگر برای فرزندتان کلاه ایمنی می‌خرید، یکی از موارد مهم این است که سعی کنید سبک باشد تا وزن کلاه، فرزندتان را اذیت نکند و تمرکزش را به هم نریزد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.