راهنمای خرید بهترین و سالم‌ترین حوله کودک و نوزاد

خرید حوله کودک و نوزاد

حوله کودک و نوزاد در سیسمونی آنها جزء اقلام ضروری محسوب می‌شود. اگر فکر می‌کنید که با استفاده از یک پارچه معمولی می‌توانید حوله نخرید یا نیازی به آن پیدا نمی‌کنید، باید بگویم سخت در اشتباهید. پارچه‌های معمولی تنها باعث ایجاد سرماخوردگی در نوزادتان می‌شود زیرا همه آب را به خودش نمی‌گیرد و نوزادتان را از سرما حفظ نمی‌کند. خریدن حوله برای کودکان جدا از جذابیتی که دارد قواعدی دارد که بهتر است هنگام خرید، آن را بدانید. به مین خاطر در این مقاله از سایت آباژور سعی در ارائه راهنمای خرید حوله کودک و نوزاد را داریم. با ما در این مقاله همراه باشید.

حوله کودک و نوزاد

راهنمای خرید حوله کودک و نوزاد

زمانی که کودکی پا به این دنیا می‌گذارد، تمام اعضای خانواده به خصوص پدر و مادر، تلاش می‌کنند تا وسایل اولیه و مهم مورد نیاز برای کودکشان را تهیه کنند. این روزها این وسایل بسیار متنوع و گستره هستند که فقط هنگام ورود به فروشگاه محصولات کودک، قابل تصورند. این وسایل شامل تشک، پتو، لباس، شامپو، دستمال مرطوب، حوله و … می‌شود. به نظر شما چرا برای نوزادان حوله جداگانه خریداری می‌کنند؟ چرا از حوله پدر و مادر برای آنها استفاده نمی‌شود؟ مشخصاً به این دلیل که نوزادان پوست بسیار بسیار حساسی دارند و باید حوله مرغوب و با کیفیت برایشان خریداری شود. در کنار خرید، بهتر است نحوه نگهداری از آن را هم بدانید. مثلاً حوله را مداوم بشویید نه چند ماه یکبار. هنگام شستشو دمای آب بالا باشد تا باکتری‌ها از بین بروند. همچنین در کنار دیگر لباس‌ها شسته نشود.

راهنمای خرید حوله کودک و نوزاد

محصولاتی مانند حوله که برای کودکان خریداری می‌شود، هم بسیار دلنشین و لذت‌بخش است، هم نیاز به داشتن اطلاعات قبلی و توجه فراوان دارد؛ بنابراین ما هم در این مقاله، سعی می‌کنیم راهنمایی را در خدمت شما عزیزان قرار دهیم تا بتوانید بهترین انتخابتان را داشته باشید.

  • حجم گره‌ها و پرزها

در اولین قدم، قبل از خرید حوله کودک و نوزاد توجه کنید که حجم گره‌ها و پرزها زیاد باشد. به این معنا که تراکم بافت حوله بالا باشد. مزیت این حالت این است که حوله، آب بیشتری به خود جذب می‌کند و از کودک و نوزاد شما در برابر سرما بیشتر محافظت می‌کند. همچنین خیالتان را بابت دوام حوله راحت می‌کند؛ مانند یک پارچه کلفت که دیرتر خراب می‌شود، حوله‌های متراکم هم در اثر شستشو دیرتر خراب می‌شوند. پس طول عمرشان بالاست.

  • جنس حوله

در قدم بعدی، قبل از خرید تلاش کنید نسبت به جنس حوله‌ای که می‌خرید مطمئن شوید. همانطور که قبلاً هم اشاره کردیم، پوست فرزند شما بسیار لطیف و حساس است. حوله هم مستقیماً با پوست او برخورد می‌کند؛ بنابراین باید جنسش نرم و لطیف باشد. حوله زبر، پوست کودکتان را دچار خارش می‌کند. توصیه می‌شود حوله‌هایی با جنس پنبه تهیه کنید که هم نرم است و هم پوست نوزاد را دچار حساسیت و خشکی نمی‌کند. البته حواستان باشد که جنس صد در صد پنبه‌ای بخرید و ترکیباتی مانند پلاستیک و پلی‌استر نداشته باشد.

  • ریزش پرز

مورد مهم دیگر قبل از خرید حوله کودک و نوزاد توجه به پرز ندادن حوله است. اگر کیفیت حوله خوب نباشد، پرزهایش روی سر، صورت و بدن نوزادتان می‌ریزد و ممکن است حتی ایجاد آلودگی کند. حتماً هنگام انتخاب، در این مورد از فروشنده سؤال کنید و مطمئن شوید. پرز روی حوله، می‌تواند حتی منزل و محیط اتاق و حمامتان را هم کثیف کند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید شگفت انگیزترین ربات اسباب بازی

نکات مهم هنگام خرید حوله کودک و نوزاد

نکات مهم هنگام خرید حوله کودک و نوزاد

بیان نکته‌هایی در مورد خرید حوله کودک و نوزاد، به کار شما جهت می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا از بین تمام اجناسی که می‌بینید بهترین را انتخاب کنید. بهترین در اندازه پول و توان خودتان. پس در این بخش هم با ما همراه باشید.

  • سعی کنید حوله تن پوش را بسته به سن و سال و اندازه‌اش بخرید؛ یعنی فکر نکنید که آنقدر بزرگ باشد که تا ۱۰ سال آینده بتواند استفاده کند.
  • به خصوص برای نوزادان، حوله‌هایی با رایحه و معطر استفاده نکنید؛ زیرا این عطرها شیمیایی هستند و برای یک نوزاد اصلاً مناسب نیست.
  • قبل از خرید حوله کودک و نوزاد به دوخت آن توجه کنید. تودوزی‌ها، دوخت‌های تزئینی و دوخت‌های مربوط به جیب‌ها سالم باشند.
  • حواستان به وزن حوله کودک و نوزاد باشد. حوله آنها نباید سنگین باشد زیرا برایشان اذیت کننده خواهد بود. قبل از خرید با دستتان بلندش کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.