راهنمای انتخاب شامپو کودک و نوزاد ایرانی و خارجی استاندارد

شامپو کودک و نوزاد

شامپو کودک و نوزاد یکی از انتخاب‌های مهم مادران است. چراکه قرار است یک ماده شیمیایی با پوست سر، بدن و موی بچه‌های آنها در تماس باشد و این اتفاق در هفته چندین بار بیافتد. طبیعتاً حفظ موی کودک در وهله اول و تمیزی کودک یا نوزادشان بعد از استفاده از شامپو خواسته مادران است؛ اما روش انتخاب یک شامپوی مناسب برای کودک و نوزاد چیست؟ همانطور که می‌دانید مواد شوینده و بهداشتی دارای حالت اسیدیته است و اگر میزان اسیدیته شامپوی انتخابی با پوست فرزند شما همخوانی نداشته باشی، جرقه اولیه ریزش مو و طاس شدن فرزندتان به دستان خود شما رقم می‌خورد. در هشت دقیقه اطلاعات خوبی برای یک انتخاب مناسب شامپو کودک و نوزاد به شما خواهم داد. با من در آباژور همراه باشید.

چگونه یک شامپوی مناسب برای نوزاد یا کودکمان انتخاب کنیم؟

چگونه یک شامپوی مناسب برای نوزاد یا کودکمان انتخاب کنیم؟

روال فعلی این است، اگر برای خرید سیسمونی به فروشگاه مراجعه می‌کنید به پیشنهاد فروشنده در معرفی شامپو بچه اعتماد می‌کنید. او به مواردی اشاره می‌کند که برای شما خوشایند است. مثلاً چشم را نمی‌سوزاند. از مواد گیاهی یا ارگانیک در تولید آن استفاده شده، دارای انواع ویتامین و پروتئین است؛ اما واقعیت چیز دیگری است. فرزندی که هنوز به دنیا نیامده است؛ این مهمترین چیزیست که باید در نظر بگیریم. هیچگاه شما برای ماشینی که نخریدید روغن موتور تهیه نمی‌کنید! جنس پوست نوزاد شما هنوز مشخص نیست. حساسیت‌های احتمالی هم که مشخص نیستند؛ اما من راه حل را به شما می‌گویم. فعلاً برای اینکه سیسمونی شما کامل باشد یک شامپوی کودک و نوزاد تهیه کنید؛ اما شامپوی مصرفی را باید بعد از تولد و با مشورت پزشک بخرید.

 

در هنگام خرید و استفاده از شامپو کودک و نوزاد به چه مواردی توجه کنیم؟

  • استفاده نکردن از مواد تحریک کننده در تولید شامپو

زمانی که برای تهیه شامپو کودک و نوزاد خود به داروخانه یا فروشگاه اینترنتی لوازم بهداشتی کودک مراجعه می‌کنید، اولین و مهمترین نکته داشتن برچسب هایپو آلرژیک “HYPOALLERGENIC” است. این مهمترین برچسبی است که شامپوی کودک و نوزاد شما باید داشته باشد.

  • رایحه مصنوعی برای شامپوی نوزاد ممنوع

دومین موردی که باید روی اطلاعات محصول دنبال آن بگردید برچسب فاقد رایحه مصنوعی “FRAGRANCE FREE” است. رایحه‌های مصنوعی یکی از مهمترین عوامل ایجاد آلرژی در نوزادان و کودکان است. تأکید می‌کنم روی این موضوع دقت کنید.

  • شامپوی ملایم

موی کودکان و نوزادان رطوبت خود را خیلی سریعتر از بزرگسالان از دست می‌دهند. کم پشتی مو، حرارت بدن و عوامل زیادی در این قضیه دخیل هستند پس شامپوی انتخابی شما نباید باعث خشکی مو و پوست سر نوزاد یا کودکتان شود. این موضوع یکی از عوامل اصلی طاسی سر در آینده فرزند شماست.

  • اهمیت PH در شامپوی کودک و نوزاد

در هنگام خرید و استفاده از شامپو کودک و نوزاد به چه مواردی توجه کنیم؟

منظور از PH میزان اسیدیته یا قلیایی بودن یک شوینده یا پاک کننده است. در شامپوی کودک و نوزاد شرکت‌ها سعی می‌کنند میزان آن را متناسب با پوست نوزاد در نظر بگیرند؛ اما اگر شامپوی خارجی می‌خرید در نظر داشته باشید کشورهای مختلف بر اساس اقلیم و جنس پوست نوزادان کشور خود دست به تولید محصول می‌زنند.

  1. PH1 تا PH6، نشان دهنده یک ماده اسیدی است.
  2. PH8 تا PH14 نشان دهنده یک ماده قلیایی است.
  3. PH7 که خنثی می‌باشد به این معنی که نه اسیدی می‌باشد و نه قلیایی.
  • شامپوهای ارگانیک

کلمه ارگانیک به تازگی روی بسیاری از محصولات به کار برده می‌شود. البته چیزی به معنای واقعی ارگانیک وجود ندارد؛ اما اینگونه برچسب‌ها روی شامپو کودک و نوزاد بیشتر قوت قلبی است برای والدین تا راحت‌تر پول پرداخت کنند.

  • شامپو بچه ویتامینه و پروتئینه

شرکت‌های بزرگ تلاش کرده‌اند که محصولاتشان ارزشمندتر باشد تا رقبای خود را کنار بزنند. شامپو ویتامینه هم محصولی است که تبلیغات زیادی در مورد آنها شده. می‌توانید به این فاکتور هم برای خرید شامپو بچه توجه کنید.

  • شامپو کودک و نوزاد بدون سوزش چشم

این یک مورد استثناً باعث علاقه‌مندی بچه‌ها به حمام کردن می‌شود. شامپو بچه‌ای که چشم نوزاد یا کودک را نسوزاند از الزامات است. والدین در هنگام خرید شامپو کودک و نوزاد باید به این مورد دقت کنند. پس حتماً هنگام خرید، این فاکتور را جزو مهمترین فاکتورهای انتخاب بگذارید تا تجربه کودک از حمام یک تجربه لذت‌بخش باشد.

حتما بخوانید  راهنمای خرید تشک کودک و نوزاد پرفروش آنتی رفلاکس

آیا شامپو کودک و نوزاد را می‌توان از اینترنت خریداری کرد؟

همانطور که می‌دانید امروزه خرید از سایت‌های معتبر مانند خرید از یک فروشگاه فیزیکی است. سایت‌هایی مثل دیجی کالا امکان ثبت نظرات خریداران، توضیحات کامل محصول (ترجمه شده) و مقایسه را برای مشتریان و کاربران فراهم کرده است. از شامپو کودک و نوزاد ایرانی گرفته تا خارجی در این وبسایت‌ها موجود است و به راحتی و با اطمینان کامل می‌توانید سفارش بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.