راهنمای خرید حراج بهترین ظرف غذای کودک

خرید ظرف غذای کودک

ظرف غذای کودک از جمله مهمترین وسایل شخصی برای کودکتان است؛ زیرا در آن غذا می‌خورند و این موضوع حتی با بهداشت فردی آنها ارتباط مستقیم دارد. زمانی که کودکتان را از شیر می‌گیرید و کم کم می‌خواهید به او غذا بدهید، لزوم وجود یک ظرف زیبا و در عین حال خوش اندازه حس می‌شود. بعد هم که کودکتان بزرگ‌تر می‌شود و اهمیت غذا خوردن را بیشتر حس می‌کند، غذا خوردن در ظرف غذای کودک، برایش هزاران برابر جذاب‌تر و خوشمزه‌تر از ظرف‌های معمولی می‌شود. به دلیل این مزیت‌ها، بهتر است تا در این مقاله از سایت آباژور درباره نحوه خرید این ظروف، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

ظرف غذای کودک

راهنمای خرید ظرف غذای کودک

لزوم وجود یک ظرف غذای کودک با گذشت زمان بیشتر و بیشتر حس می‌شود؛ زیرا آنها هم مانند ما بزرگترها حق دارند از ظرفی که می‌خواهند در آن غذا بخورند لذت ببرند. جدا از بحث ایجاد علاقه در آنها، نکته خوبی که این ظرف‌ها دارند، تقسیم‌بندی درستی است که ظرف غذای کودک برای خوردن غذا دارد. در یک نمای کلی و در رایج‌ترین حالت ممکن، ظرف غذای کودک، شامل دو بخش است که بخش بزرگ‌تر آن جایگاه برنج و بخش کوچکتر آن جایگاه خورشت است.

در عین حال که این موضوع برای فرزندتان مانند یک فرهنگ جا می‌افتد که خورشت جدا از برنج سرو می‌شود، می‌تواند نحوه درست غذا خوردن و میزان ریختن خورشت بر روی برنج را نیز به او آموزش دهد. در بعضی از مواقع هم دو ظرف بزرگ و کوچک به صورت جدا از هم ظرف غذای کودک را تشکیل می‌دهند. همچنین قاشق، چنگال و لیوان، هم در کنارش خریداری می‌شود.

راهنمای خرید ظرف غذای کودک

کودکان موجودات مهم و حساسی هستند و بهتر است ما به عنوان بزرگترهای آنها دنیایشان را درک کرده و به خواسته‌هایشان احترام بگذاریم. ظرف غذای کودک از جمله علاقه‌مندی‌های کودکان است و بهتر است که با دقت و توجه ویژه بر روی کیفیتش، خریداری شود.

  • نکات ایمنی

از جمله مهمترین نکات برای خرید این محصول، توجه به این است که ظرف مورد نظر، دارای BPA یا بیسفنول نباشد. این ماده، یکی از ماده‌های اولیه در تهیه پلاستیک برای شفاف‌تر کردن آن بوده است؛ اما زمانی که تأثیر مختل کننده آن بر روی عملکرد غدد درون ریز انسان مشخص شد، از سال ۲۰۱۲، دیگر اجازه استفاده از آنها در ظرف غذای کودک را داده نشده است؛ بنابراین در بازار و هنگام خرید، باید حتماً برچسب BPA-Free یا فاقد BPA ببینید و بعد تصمیم به خریداری بگیرید. همچنین هیچ وقت ظرف پلاستیکی را در مایکروویو قرار ندهید.

  • جنس

قبل از اینکه به مغازه‌ها مراجعه کنید، جنس‌های رایج ظرف غذای کودک را بشناسید. در مورد این محصول، اجناسی مانند پلاستیک، استیل ضد زنگ، شیشه، سیلسکون و بامبو بسیار رایج هستند. هرکدام از آنها مزیت‌ها و محدودیت‌های خودشان را دارند و بهتر است که قبل از خرید در این مورد مطمئن شوید.

  • قاشق و چنگال

حواستان باشد که قاشق و چنگال همراه با ظرف غذای کودک، با لبه‌های نرم طراحی شده‌اند تا لثه‌های فرزند شما را اذیت نکنند. همچنین بعضی از آنها در برابر گرما حساس هستند و اجسام گرم را با تغییر رنگ نشان می‌دهند. همچنین دسته قاشق‌ها معمولاً پهن و یا گرد است تا به راحتی در دست کودک شما قرار بگیرد.

  • جنس رویه

نکته مهمی که قابل توجه می‌باشد، سطح لغزنده بودن و یا غیر لغزنده بودن ظرف غذای کودک است. به این معنی که اگر کودتان خواست ظرف غذا را پرت کند و یا آنقدر کوچک است که به خاطر حرکات غیرارادی دست‌ها، ظرف مدام از دستش می‌افتد، جنس ظرف باید طوری باشد که بر روی میز بماند و مدام تکان نخورد.

حتما بخوانید  راهنمای انتخاب شامپو کودک و نوزاد ایرانی و خارجی استاندارد

نکات مهم هنگام خرید ظرف غذای کودک

نکات مهم هنگام خرید ظرف غذای کودک

در این بخش از مقاله، ما سعی می‌کنیم تا با بیان نکات مهم و کاربردی در این رابطه، توجه شما را به سمت یک خرید جذاب و در عین حال با کیفیت جلب کنیم.

  • از جمله نکات مهم، بیان مارک‌های رایج در مورد خرید این محصول است که شامل Boon،Chicco و Munchkin می‌باشد.
  • نکته مهمی که بهتر است حتماً به آن دقت کنید، نشکن بودن ظرف غذا می‌باشد؛ زیرا خیالتان از بابت خسارت و آسیب وارده راحت خواهد بود.
  • حتماً اگر می‌خواهید لیوان جرعه‌ای بخرید، به این موضع دقت کنید که وقتی آب در آن ریخته می‌شود چکه نمی‌کند.
  • توجه کنید که ظرف، هم از لحاظ جنس و هم از لحاظ کیفیت در سطحی باشد که به راحتی تمیز شود حال چه با دست چه در ماشین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.