راهنمای خرید چراغ خواب کودک و نوزاد [دارای استاندارد]

خرید چراغ خواب کودک و نوزاد

تهیه برخی وسایل در سنین پایین برای کودکان لازم و ضروری است و عدم توجه به این موضوع شرایط نامناسبی را برای رشد آنها در این سنین ایجاد می‌نماید. هر وسیله‌ای که امروزه برای کودکان ساخته و تولید می‌شود، هدف مشخصی داشته و می‌تواند تأثیر خود را روی روحیه و شرایط زندگی کودک شما داشته باشد. یکی از این وسایل نیز چراغ خواب کودک و نوزاد است.

به صورت کلی ترس از تاریکی یکی از ترس‌های طبیعی و رایج در کودکان است که در صورتی که برای رفع آن اقدامی نکنید، ممکن است کودک شما با مشکلاتی چه در زندگی فعلی و چه در زندگی آینده خود مواجه شود. این موضوع حتی ریشه‌های روانشناسی هم دارد. کسانی که به دنبال فراهم نمودن بهترین شرایط رشد برای فرزندان و کودکان خود هستند، می‌بایست به این نکات دقت ویژه‌ای داشته باشند. در ادامه این مقاله سایت آباژور نکاتی را که می‌توان از آنها برای خرید چراغ خواب کودک و نوزاد استفاده کرد مرور می‌کنیم.

چراغ خواب کودک و نوزاد

راهنمای خرید چراغ خواب کودک و نوزاد

چراغ خواب کودک و نوزاد محصولی است که نور بسیار ملایمی از یک لامپ مخصوص ساطع نموده و روشنی مشخصی را در طول شب در اتاق کودک فراهم می‌آورد. در تولید این محصول سعی شده تا شرایط مراقبت از چشمان کودک نیز رعایت شود و در رنگ‌ها و طرح‌های بسیار متنوعی در دسترس باشند.

هدف اصلی استفاده از این محصول دور نمودن ترس از تاریکی در کودکان و نوزادان است. با توجه به اینکه استفاده از لامپ‌های معمولی که هم نور زیادی داشته و هم ممکن است ضررهایی نیز به دنبال داشته باشند، نیاز به خرید این چراغ خواب برای خانواده‌هایی که کودک خردسال در منزل دارند، ضروری است. همچنین داشتن این وسیله می‌تواند شرایط مراقبت و نگهداری بهتر از کودک را نیز در طول شب و در هنگام تاریکی ایجاد نماید.

راهنمای خرید چراغ خواب کودک و نوزاد

در راهنمای خرید چراغ خواب کودک و نوزاد به بررسی نکاتی می‌پردازیم که دقت به آنها می‌تواند منجر به خرید محصولی بهینه و بی‌خطر برای این دست از عزیزان شود. این موارد به شرح زیر هستند:

  • تأثیر نور شب در خواب و رشد کودک

هرچند ممکن است کودکان از تاریکی ترس داشته باشند، اما روشن بودن اتاق در زمان خواب می‌تواند تأثیر منفی روی سلول‌های مغزی این عزیزان داشته باشد. از این رو استفاده از چراغ خواب کودک و نوزاد به این معنی نیست که تمام طول شب از آن استفاده نمایید. استفاده استاندارد از این وسیله به این صورت است که بعد از به خواب رفتن کودک، آن را خاموش نمایید. از این رو می‌توانید از انواع نمونه‌های تایمر دار آن کمک بگیرید تا مشکلی از این بابت نداشته باشید.

  • ایمنی و امنیت

با توجه به اینکه ممکن است چراغ خواب مذکور در معرض دست کودک قرار گیرد، بهتر است از نمونه‌هایی استفاده کنید که ایمنی و امنیت حداکثری در آن رعایت شده باشد. داشتن حائل برای لامپ می‌تواند از جمله موارد و نکات ایمنی در این محصول باشد.

  • آباژور خواب کودک و نوزاد

آباژور محصولی است که در آن نه از بدنه شیشه‌ای خبری است و نه فلزی در آن به کار گرفته شده که در اثر تابش لامپ داغ شود. از این رو هم از نظر ایمنی و هم از نظر زیبایی و جذابیت می‌تواند در صدر انتخاب این محصول قرار گیرد.

  • چراغ خواب دیواری

یکی دیگر از انواع محصولات جالبی که می‌توانید برای این رده تهیه کنید، چراغ خواب دیواری است. با نصب این چراغ خواب روی دیوار دیگر نگران امنیت کودک خود نیز نخواهید بود. البته سعی کنید متناسب با سن کودک این چراغ را تهیه کنید و حس مالکیت برای وی ایجاد نمایید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید گهواره رویایی کودک

نکات مهم هنگام خرید چراغ خواب کودک و نوزاد

  • از چراغ خواب کودک و نوزاد برای سنین زیر ۲ سال استفاده نکنید؛ زیرا در این سنین مفهوم ترس خیلی معنایی نداشته و آنها می‌توانند با تاریکی به راحتی کنار بیایند.
  • بهتر است در هنگام خرید با خود کودک نیز یک مشورت ساده داشته باشید که محصول خریداری شده جذابیت لازم را برای وی داشته باشد.
  • انواع چراغ خواب‌های رومیزی، پریزی و سقفی نیز می‌توانند از محصولات جذاب و عالی برای این منظور باشند. انواع چراغ خواب پریزی را می‌توانید با قیمت‌های مناسب‌تری نیز تهیه کنید.
  • داشتن قابلیت‌هایی مانند موزیکال بودن نیز می‌تواند از جمله مزیت‌های مهم در مدل انتخابی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.