راهنمای خرید پتو کودک و نوزاد ارزان و با کیفیت

خرید پتو کودک و نوزاد

پتو کودک و نوزاد گرمابخش فرزند شما در روزهای زمستانی و سرد است. کودکان و نوزادان بسیار حساس هستند به خصوص نسبت به باد هرچند ملایم؛ بنابراین باید حواستان جمع باشد جایی که نشسته‌اید و نوزادتان را بغل گرفته‌اید، بادی نیاید و سرمایی در جریان نباشد. با خریدن پتو، کودکتان را از سرما خوردن و مراجعه کردن به پزشک رها می‌کنید. با خریدن پتو فضای امنی را برای کودکتان در منزل ایجاد می‌کنید حتی پتو می‌تواند گاهی به جای تشک هم استفاده شود.

دقیقا همین نیازی که بزرگسالان به پتو دارند، کودکان هم دارند: ایجاد آرامش، گرما، فکر آزاد، امنیت. البته این مورد، مربوط به زمان حال و این دوره نیست. بلکه در زمان‌های قدیم که مانند الان لوازم برای کودکان تهیه نمی‌کردند، هم خریدن پتو الزامی بود. البته برای یکی از کودکانشان می‌خریدند و برای تمام آنها استفاده می‌کردند. با اینکه آن دوران خرید پتو اینقدر پیچیده نبود، اما باید بگوییم که این روزها به دلیل تنوع بالا شما نیاز به راهنمایی دارید که کمکتان کند و ما در این مقاله از سایت آباژور همین هدف را دنبال می‌کنیم.

پتو کودک و نوزاد

راهنمای خرید پتو کودک و نوزاد

در سال‌های اخیر، متد برخورد با نوزادان و کودکان و نحوه تربیت آنها با سال‌های گذشته متفاوت شده است. شاید به دلیل تعداد کم فرزندان در خانواده، والدین فرصت دارند که به تک تک آنها رسیدگی کامل و ویژه‌ای کنند و حواسشان را شش دانگ به آنها بدهند. یکی از نمودهای این رسیدگی، خریدن لوازم و وسایل بسیار زیاد برای کودکانشان است که البته پتو در بین آنها ضروری‌ترین، محسوب می‌شود.

همانطور که خودتان هم می‌دانید، پتو همانند بسیاری از لوازم دیگر، این روزها دارای تنوع جنس، مدل، رنگ، اندازه و طرح فراوانی است که ممکن است انتخاب کردن را برایتان کمی سخت کند. البته این را بدانید که بازار بیشتر لوازم، جدیداً جنس‌های تقلبی فراوانی دارد که می‌توانند در آن پول زیاد بگیرند و کیفیت پایین تحویل دهند. در این شرایط، خریدن جنس مرغوب هنر بزرگی محسوب می‌شود. با ما در این مقاله همراه باشید تا شیوه خرید را بیشتر بشناسید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید پازل پرفروش دو بعدی و سه بعدی ارزان

راهنمای خرید پتو کودک و نوزاد

خرید کردن از جمله فعالیت‌های زمان‌بر و مهم است به خصوص اگر برای کودکانتان باشد. اگر حواستان را بیشتر جمع کرده و بیشتر دقت کنید، جنس بهتری هم برای کودکتان خواهید خرید. به یاد داشته باشید کودکان از آنجایی که حساس هستند، دقت نظر بیشتری را برای خرید کردن از سوی شما می‌طلبند.

  • جنس پتو

از جمله موارد مورد توجه هنگام خرید پتو کودک و نوزاد، جنس پتو است. جنس پنبه معمولاً مناسب است اما اگر پنبه مصنوعی باشد حساسیت‌زا است و دوباره کودک شما را دچار مشکل می‌کند. جنس پتو باید برای تنفس کودکتان مناسب باشد؛ یعنی طوری باشد که اگر در خواب روی صورتش افتاد، باعث خفگی‌اش نشود و جای رفت و آمد هوا را داشته باشد.

  • سن کودک و نوزاد

والدین عزیزی که برای فرزندتان پتو می‌خرید، حواستان باشد که برای چه سنی پتو خریداری می‌کنید. اگر در فضای سایت‌ها مطالعه‌ای داشته باشید، این نکته را درمی‌یابید که تا یک سنی، پتوها متفاوت هستند به این معنا که پتوی کودک ۹ ماهه با پتوی کودک ۱۵ ماهه متفاوت است. هر چه کودک بزرگتر می‌شود، توانش برای کنار آمدن با پتو و کنار زدنش بیشتر شده و خطر کمتر می‌شود.

  • سایز پتو

از جمله عوامل مهم دیگر هنگام خرید پتو، توجه به سایز است. اگر خیلی بزرگ باشد، کودک در آن گم می‌شود و اگر خیلی کوچک باشد، دست و پایش از آن بیرون می‌زند. سعی کنید حواستان به حرکت کردنش هنگام خوابیدن باشد و با احتساب آن خرید کنید. رایج است که می‌گویند اندازه ۱۰۰ در ۱۰۰ برای پتوی نوزاد مناسب می‌باشد.

  • قابلیت شستن

حتماً هنگامی که پتو می‌خرید، حواستان باشد که پتو قابل شستن باشد؛ زیرا به دلایل مختلف، پتو کثیف می‌شود و نیاز است تا شسته شود پس بهتر است طوری باشد که بتوانید آن را در ماشین لباسشویی بشویید.

حتما بخوانید  راهنمای خرید شگفت انگیزترین ربات اسباب بازی

نکات مهم هنگام خرید پتو کودک و نوزاد

نکات مهم هنگام خرید پتو کودک و نوزاد

بیان نکته، برای دقت کردن بیشتر است. اگر نکته‌ها مهم نبودند، مانند تمام قسمت نوشته‌ها می‌شدند و اسم نکته را بر رویشان نمی‌گذاشتند. این را گفتیم تا بیشتر به اهمیت بخشی که در حال خواندن آن هستید پی ببرید.

  • هنگام خرید توجه کنید که پتوهای متناسب با فصل برای نوزادتان تهیه کنید تا نه خیلی ضخیم باشد و نه خیلی نازک.
  • هنگام خرید حواستان باشد پتو عاری از هرگونه روبان، آویز، حاشیه‌های سفت و دوخت‌های اذیت کننده باشد.
  • حواستان باشد بعضی از پتوها نرمی لازم را ندارند. سعی کنید به قدر کافی پتویتان نرم باشد تا بدن کودک شما را اذیت نکند.
  • بعضی از پتوها کلاه‌دارند. اگر نوزاد شما از کلاه دوری می‌کند، خریدن پتوهای کلاه‌دار برای محافظت از سرما مناسب است.
  • اگر کودکتان نسبت به بقیه کودکان حساس‌تر است، بهتر است از جنس پتو بامبو خریداری کنید که ضد حساسیت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.