راهنمای خرید موفق تختخواب کودک و نوزاد ارزان

خرید تختخواب کودک و نوزاد

تختخواب کودک و نوزاد از جمله لوازم جذاب برای سیسمونی نوزادان است و اینکه کودک عزیزتان شب هنگام بر روی زیباترین و در عین حال نرم‌ترین تختخواب در آرامش بخوابد نکته مهمی است. با توجه به میزان اهمیت این موضوع ما در این مقاله از سایت آباژور سعی می‌کنیم تا نحوه خرید این وسیله پرکاربرد را خدمتتان ارائه دهیم.

تختخواب کودک و نوزاد

راهنمای خرید تختخواب کودک و نوزاد

والدین همیشه برای کودکان و نوزادانشان بهترین، زیباترین و راحت‌ترین چیزها را می‌خواهند. به خصوص این روزها به خاطر تنوع و زیاد بودن محصولات سیسمونی، کارشان بسیار سخت‌تر هم می‌شود ولی با این حال، آنها سعی می‌کنند که کاراترین و مفیدترین محصول را برای کودکشان انتخاب کنند. تختخواب کودک و نوزاد در رنگ‌ها و کیفیت‌های گوناگون عرضه می‌شود که هرکدام متناسب با سن کودکتان، می‌توانند کمک کننده و مفید باشند. این کالا دارای انواعی در بازار است که شامل تختخواب استاندارد، تختخواب متغیر، تختخواب چرخ‌دار، تختخواب مسافرتی و تختخواب چندکاره می‌شود و هرکدام مزایا و معایب مخصوص به خودشان را دارند و به شما این فرصت را می‌دهند که با توجه به شرایط خودتان، انتخاب مناسبی داشته باشید.

راهنمای خرید تختخواب کودک و نوزاد

خرید تختخواب برای نوزادان بسیار مهم است به این دلیل که آنها زمان زیادی از روز را خواب هستند و در همین تختخواب می‌گذرانند. پس وسیله مهمی برای کودکان است و شما باید با توجه به مطالب زیر، خریدتان را انجام دهید.

  • سایز و ابعاد تختخواب

یکی از موارد مهم در خرید تختخواب، خریدن تختی با سایز مناسب است. از لحاظ طولی، بهتر است اندازه را طوری تهیه کنید که فرزندتان بتواند تا چند سال در آن بخوابد؛ اما حواستان باشد اندازه عرضی آن طوری باشد که خیلی جای غلت به نوزاد ندهد و در عین حال خیلی هم تنگ نباشد که جلوی حرکات او را بگیرد.

  • تنظیم ارتفاع تختخواب کودک و نوزاد

یکی از ویژگی‌های خیلی مهم که هنگام خرید بهتر است به آن دقت کنید داشتن تنظیم کننده ارتفاع می‌باشد. نوزادان در دوران اولیه زندگی به دلیل بی‌دفاع و بی‌حرکت بودن، بهتر است در ارتفاع بالاتر باشند اما کم‌کم وقتی بزرگ‌تر شدند و خواستند از تخت پایین بپرند بهتر است ارتفاع تخت کم باشد تا هم خطرات را کاهش دهید و هم بتواند به راحتی از تخت پایین بیاید.

  • تخت چرخ‌دار

یکی از موارد مهم برای خرید تختخواب کودک، چرخ‌دار بودن آن است. این ویژگی از آن جهت که تخت را قابل حمل می‌سازد بسیار عالی و کاربردی است؛ اما از آن جهت که ممکن است با هر تکان کودک، آن هم تکان بخورد و حرکت کند اصلاً چیز خوبی نیست. پس سعی کنید اگر تخت چرخ‌دار می‌خرید، چرخ‌هایش قفل داشته باشد.

  • استحکام و امنیت

از جمله مهمترین موارد مورد نیاز برای خریدن تخت، مطمئن شدن درباره اتصالات و استحکام تخت است. حتماً آنجا بررسی کنید که آیا لق است یا نه؟ آیا صدا می‌دهد یا نه؟ از فروشنده درباره تمام اتصالات آن سؤال بپرسید و بخواهید برایتان توضیح دهد.

  • نرده و ضربه گیر

از جمله موارد بسیار مهم برای خرید تختخواب کودک و نوزاد، داشتن نرده و ضربه گیر است. اگر هیچ کدامشان را نداشته باشد ممکن است کودک از روی تخت بیفتد و برایش خطر ساز باشد. معمولاً وقتی فعالیت کودک بیشتر می‌شود داشتن این موارد ضروری‌تر است.

حتما بخوانید  راهنمای خرید کیسه آب گرم استاندارد و با کیفیت بالا ارزان

نکات مهم هنگام خرید تختخواب کودک و نوزاد

نکات مهم هنگام خرید تختخواب کودک و نوزاد

هر چه تخت کودک و نوزاد راحت‌تر باشد، فرزندتان آسوده‌تر می‌خوابد و شما راحت‌تر خواهید بود. پس به خاطر راحتی و آسایش خودتان هم که شده، سعی کنید خرید خوب و با کیفیتی داشته باشید. در این بخش از مقاله، سعی در بیان نکاتی داریم که هنگام خرید برایتان مفید خواهد بود.

  • حتماً هنگام خرید درباره ضمانت نامه تخت سؤال کنید. اینکه تا چه زمان است و چه قدر قابل اعتماد است.
  • بدانید که بعضی از تخت‌ها تجهیزاتی دارند که شامل زدن آهنگ و صداهای طبیعت و نورهای جذاب و قشنگ است که کودکان را به خودشان جذب می‌کنند.
  • بدانید که بعضی از تخت‌ها دارای امکاناتی مثل کشو و کمد هستند که می‌توانید وسایل مورد نیاز کودک را در آن بگذارید.
  • بعضی از تخت‌ها قابلیت چسبیدن به تخت والدین را دارند. اگر نگران کودکتان هستید، از این مدل تخت‌ها تهیه کنید تا بتوانید مدام به آن رسیدگی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.