راز راهنمای خرید بهترین اکسس پوینت جهان لو رفت!

خرید اکسس پوینت

اکسس پوینت وسیله‌ای در حوزه شبکه و اینترنت است که امروزه کاربرد فراوانی دارد. در گذشته که هنوز سیستم‌های بی‌سیم راه اندازی نشده بود رایانه‌ها و سیستم‌ها با استفاده از کابل شبکه به هم متصل می‌شدند و تبادل اطلاعات می‌کردند؛ اما رفته رفته با پیشرفت تکنولوژی و ورود تجهیزات وایرلس به بازار، قابلیت راه اندازی شبکه‌های وایرلس ایجاد و به کمک اکسس پوینت‌ها دستگاه بصورت بی‌سیم به هم متصل شدند. در حال حاضر هم اکسس پوینت بعنوان یک فرستنده مرکزی به شما کمک می‌کند تا سیستم‌های مختلف یک سازمان را به یکدیگر وصل کنید بنابراین در این مقاله از سایت آباژور سعی در بیان راهنمای خرید آن خواهیم داشت.

اکسس پوینت

راهنمای خرید اکسس پوینت

اکسس پوینت یک فرستنده است که شما می‌توانید با استفاده از آن، چندین سیستم کامپیوتری را از طریق شبکه‌های بی‌سیم به هم وصل کنید. امروزه اکسس پوینت‌ها در خانه‌ها هم استفاده می‌شود بعنوان مثال حتماً شما در منزلتان مودم ADSL دارید. این مودم‌ها آنتن‌هایی دارند برای اتصال بی‌سیم با گوشی و لپ تاپ که نقش اکسس پوینت را ایفا می‌کنند. قدرت ارسال سیگنال در اکسس پوینت‌ها بر اساس فضایی که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرند متفاوت می‌باشند اما نکته مهم این است که بدانید اکسس پوینت‌ها به نویز و امواج بسیار حساس هستند و موانع محیطی مانند دیوار توان آنها را کاهش می‌دهد. امروزه و با پیشرفت تکنولوژی، شما می‌توانید خودتان هم در منزل، یک اکسس پوینت راه اندازی کرده و سیستم‌های مختلف را بصورت بی‌سیم به هم وصل کنید.

راهنمای خرید اکسس پوینت

خریدن هر چیزی نیاز به توجه و آگاهی دارد؛ اما اکسس پوینت‌ها به دلیل کارکرد گسترده و متنوع، دارای شرایط ویژه‌تری هستند؛ بنابراین، ما سعی می‌کنیم در این بخش، بیشتر بر ارائه راهنمای خریدی تأکید کنیم که بتواند به شما در خریدی بهتر کمک کند.

  • نوع و جایگاه استفاده

اکسس پوینت اصولاً وسیله‌ای است که خریدن آن، کاملاً بستگی به مکان و نوع استفاده شما دارد. اکسس پوینت‌های خانگی، بسیار ضعیف‌تر هستند و در حد استفاده در مصارف خانگی برایتان کفایت می‌کند؛ اما اگر می‌خواهید که در شرکت‌ها و مراکز بزرگ با تعداد کاربر زیاد از آن استفاده کنید، بهتر است که نوعی را تهیه کنید که هم فرستنده آن قوی‌تر است و هم برای استفاده در همان سطح، ساخته شده است. همچنین مهم است که امنیت و امکانات بالاتر و بیشتری داشته باشد. فراموش نکنید که شما هیچ‌گاه نمی‌توانید از اکسس پوینت مخصوص خانه، توقع داشته باشید که تعداد زیادی کاربر را در شبکه‌های داخلی به خود وصل کرده و با یکدیگر مرتبط سازد.

  • فضای مورد استفاده

نکته دیگری که قابل توجه می‌باشد، این است که این وسیله در کدام فضا قابل استفاده است؟ آیا برای فضای داخلی می‌خواهید و یا برای فضای خارجی. اگر برای فضای خارجی می‌خواهید، دستگاه باید طوری باشد تا قوی‌ترین سیگنال‌ها را در فضای خارجی حمایت کرده و تضمین کند؛ اما ممکن است اکسس پوینت مخصوص فضای داخلی، نیازی به این همه قدرت نداشته باشد. پس برای استفاده‌های خارجی، اصلاً به نوع مخصوص فضای داخل است اکتفا نکنید.

  • امکانات گسترده

قبل از خرید، حتماً نیازسنجی از کارتان داشته باشید بعد به سراغ خرید بروید. حواستان باشد که برای بعضی از کارها، اکسس پوینت‌های بسیاری قوی‌تر و با امکانات بیشتری نیاز است زیرا این تجهیزات مانند یک تقویت کننده عمل می‌کند و کاملاً پیش برنده است. این امکانات شامل پل نقطه به نقطه، حالت مشتری، تقویت کننده، پل و اکسس پوینت وایرلس مجزا، پل و اکسس پوینت وایرلس همزمان و باندهای مختلف فرکانسی می‌شوند.

  • باند

در این مورد، بعضی از این دستگاه‌ها، اطلاعات را با دو فرکانس منتقل می‌کنند یعنی دو باندِ هستند؛ اما باید توجه کنید که با فرکانس‌های گیرنده‌های شما مطابق باشند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید حرفه‌ای بهترین پرزنتر [VIP]

نکات مهم هنگام خرید اکسس پوینت

نکات مهم هنگام خرید اکسس پوینت

سیستم‌های بی‌سیم، بسیار پیچیده و در عین حال، تسهیل کننده بسیاری از امور هستند؛ اما از آنجایی که تخصصی می‌باشد حتماً سعی کنید با خواندن نکات مهم و مشورت گرفتن از افراد آگاه، این وسیله را خریداری کنید.

  • از جمله نکات قابل بررسی برای شما، مدیریت پهنای باند است؛ یعنی بدانید که سرعت بین این دستگاه و دستگاه‌های گیرنده را چه طور مدیریت می‌کند.
  • از جمله موارد قابل بررسی می‌تواند توانایی قفل کردن ترافیک و یا برعکس آن یعنی استفاده از شبکه باشد.
  • می‌توانید مورد مهم دیگری را به نام فایروال بررسی کنید که طی آن، هیچ عامل نفوذی وارد نشده و هیچ حمله‌ای اتفاق نمی‌افتد.
  • امکانات دیگری که می‌توانید به آن دقت کنید فیلتر کردن سایت است؛ یعنی به یک ای پی خاصی اجازه ورود داده و یا مانع ورودش می‌شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.